DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 21°C
Parçalı Bulutlu

Son dakika: Geç fatura kestiği için soruşturma açılan İGDAŞ’tan açıklama geldi: EPDK’nın haberi vardı

Son dakika: İstanbul’da geç natürel gaz faturası kestiği için Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu tarafından soruşturma açılan İGDAŞ’tan mevzu hakkında bir söyleme geldi. İGDAŞ Genel Müdürü Mithat Bülent Özmen, salgın sebebiyle sayaç okumada güçlükler yaşandığını belirterek, bu vaziyet hakkında daha evvelden Enerji Piyasası Düzenleme Kuruluna bilgi verildiğini söyledi.

06.05.2020 15:14
140
A+
A-

İGDAŞ, faturalama vakitlerinin uzun olduğu mazeretiyle başlatılan Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu soruşturması ile alakalı söyleme yaptı. İGDAŞ Genel Müdürü Mithat Bülent Özmen, sayaç okuyucularının, salgın sebebiyle okuma harekâtları yaparken güçlükler yaşadıklarını belirterek, “Bu mevzu daha evvel hem kamuoyu ile paylaşılmış hem de Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu yönetimi mazeretleriyle beraber bilgilendirilmiştir” dedi.

İGDAŞ Genel Müdürü Mithat Bülent Özmen’in Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu soruşturmasıyla alakalı söylemesi şöyle:

İGDAŞ 6.5 milyon azası olan Türkiye‘nin en büyük ve dünyanın rakamlı natürel gaz dağıtım işletmelerinden bir tanesidir. Üye rakamı itibariyle pazar günleri hariç haftanın her günü sayaç okunması gerekmektedir. Ancak tüm dünyada olduğu gibi ülkemizin de mucizevi bir yarıyıldan geçtiği belirlidir. Bu süreçte hem azalarımızın hem de sayaç okuyan personelimizin sıhhatinin korunması ve bulaşma tehlikesinin minimize edilmesi çok ehemmiyetlidir. Bu çerçevede Enerji Piyasası Düzenleme Kurulunun aldığı mukayese fatura uygulaması koşullarından birisi de, saha çalışanlarının azami seviyede yalıtımının sağlanması ve sosyal mesafenin korunması halidir. Nitekim sayaç okuma personelimizin bir kısmı kronik rahatsızlıkları sebebiyle Cumhurbaşkanlığı genelgesi kapsamında yönetimsel izinli veya karantina sürecindedir. Yeniden bu yarıyılda sıhhat problemleri sebebiyle ve sıhhat raporu almak suretiyle izinli olan veya ailesinde yüksek tehlikeli fertler olduğu vb. nedenlerle izin kullanan personelimiz bulunmaktadır.

“MEVZU HAKKINDA DAHA EVVEL Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu BİLGİLENDİRİLDİ”

Yeniden salgın sebebiyle binalara girme ve sayaç okuma faaliyetleri basmakalıp zamanlara göre oranla daha efor olmaktadır. Virüse tutulma oranının öbür şehirlere göre yüksek olduğu ve bu anlamda ilk sırada gelen İstanbul’da, üyelerimiz dışarıdan gelen bireylere karşı bulaş tehlikeyi sebebiyle daha ihtiyatlı davranabilmektedirler. Dolayısıyla sayaç okuma yapan çalışanlarımız kapı otomatları açılmamak suretiyle zaman zaman binalara alınmamakta, güvenlik vazifelilerinin izin vermemesi sebebiyle sitelere girememektedirler.

Öbür taraftan Nisan ayı içerisinde caddeye çıkma yasağı sebebiyle altı gün sayaç okuması yapılamamıştır. Yeniden resmî tatiller ve Ramazan Bayramı da dikkate alındığında, Mayıs ayında aynı sebeplerle dokuz gün sayaç okuma imkânının olmayacağı öngörülmektedir. Dolayısıyla bu zorunlu haller fatura gün rakamını uzatmaktadır. Bununla beraber, sayaç okuma rakamının artırılması için, müessesemizin tüm üniteleri ve saha çalışanlarımız büyük bir özveri ve insanüstü bir çaba göstermektedir. Bu gidişat daha evvel hem kamuoyu ile paylaşılmış hem de sayın Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu yönetimi mazeretleriyle beraber bilgilendirilmiştir.

“ARZ HALİNDE ÜYELERE LÜZUMLU KOLAYLIK SAĞLANACAK”

Daha evvel hiç deneyim edilmemiş mucizevi bir yarıyıldan geçiyoruz. Bu süreçte yalnızca müessesemiz değil tam müessese ve kuruluşların, mevzubahisi mucizevi sıhhatini de koruyarak aşmaya çalıştığı belirlidir. Dolayısıyla hem sektörümüzde hem de öbür sektörlerde eş meselelerle değişik biçimlerde karşılaşılması olasıdır. Bu çerçevede, daha evvel de paylaşıldığı üzere, arzları halinde üyelerimize lüzumlu basitliğin sağlanacağını tekraren ifade etmek isteriz.”

Ramazan Bayramı nedir? Ramazan Bayramı ile alakalı hadis ve ayetler neler? Ramazan Bayramı’nda alınacak armağanlar ve bayrama özel beslenme önerileri nelerdir?

Son Dakika Haberleri – Son Dakika Haber – Aktüel Haberler

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.