DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 3°C
Kar Yağışlı

İçişleri Bakanlığı 81 ilin valiliğine çay üreticileriyle ilgili genelge gönderdi

İçişleri Bakanlığı, 81 şehrin valiliğine, “Çay Üreticilerinin/Müstahsillerinin Seyahat İzin Dokümanı” mevzulu genelge gönderdi. Genelgeye göre, Çaykur’a kayıtlı çay üreticileri 19 Mayıs gece yarısından itibaren, çay bahçelerinin bulunduğu şehirlere izin dokümanı alarak gidebilecek. İzin evrakları müracaatları; e-devlet ve Alo 199’dan yapılabilecek.

12.05.2020 18:48
231
A+
A-

İçişleri Bakanlığı 81 Şehir Valiliğine “Çay Üreticileri/Müstahsillerinin Seyahat Evrakı” mevzulu bir genelge gönderdi.

Genelge ile kent giriş/çıkış kısıtlaması uygulanan Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun, Van ve Zonguldak şehrimiz ile seyahat rotalarında bu şehirlerden biri veya birkaçı bulunan illerimizdeikamet eden ve ÇAYKUR’a kayıtlı bulunan çay üreticisi olan yurttaşlar, başlayacak olan 2020 seneyi ilk kesim yaş çay hasatı için 19.05.2020 Salı günü saat 24.00’dan itibaren çay bahçelerinin bulundukları şehirlere Seyahat İzin Evrakı almak koşulu ile seyahat edebilecek.

Çay üreticisi; çay hasatı için “Seyahat İzin Evrakı” başvuuları, elektronik civarda E-Devlet İçişleri Bakanlığı e-müracaat sistemi ve Alo 199 Sadakat Dayanak Sistemi üzerinden 14 Mayıs Perşembe günü saat 09.00’dan itibaren başlayacak. Seyahat İzin Evrakı almak için yalnızca ÇAYKUR’a kayıtlı çay üreticileri müracaatta bulunabilecek. Çay üreticileri/müstahsillerinin gerekli refakatindekiler ve çay üreticilerinin erişimini sağlayacaklar ile alakalı da Seyahat İzin Evrakı tertip edilmesi için arzda bulunabilecek.

MÜRACAATLAR E-DEVLET İÇİŞLERİ BAKANLIĞI E-MÜRACAAT VE ALO 199 SADAKAT DAYANAK SİSTEMİ ÜZERİNDE YAPILABİLECEK

E-Devlet İçişleri Bakanlığı E-MÜRACAAT sistemi ve ALO 199 Sadakat Dayanak Sistemi üzerinden yapılacak müracaat sırasında müracaat etenin ve birliktesikilerin; Covid-19 konutta yalıtım sorgusu, kendisinin ÇAYKUR’a kayıtlı çay üreticisi olup olmadığı ve birliktesikilerin gerekli refakatinde olan bireyler arasında olup olmadığı sorgusu, sistem üzerinden otomatik olarak yapılacak.Covit-19 sorgusunda problem olmayan ve zorunlu koşulları taşıyanlar için Seyahat İzin Evrakı ayrıca bir onay sürecine tabi olmaksızın sistem üzerinden doğrudan tertip edilecek.

Çay üreticisi/müstahsilleri müracaat esnasında çay hasatı için gittikleri şehirlerde 14 gün süresince ikametleri, çay bahçesi ile çay teslim alanı dışında bulunmayacaklarına; işlerini yürütürken sosyal yalıtım kaidelerine uyacaklarına, çay alım merkezlerinde maske takacaklarına ait ve eş hususlara dair vaatte bulunacak. Seyahat İzin Evrakı arzında bulunanlar bu koşulları kabul etmiş sayılacak.

SEYAHAT İZİN EVRAKI Türkiye Elektrik Kurumu İSTİKAMET GEÇERLİ OLACAK

Talepleri uygun görülenlere türkiye elektrik kurumu istikamet geçerli olacak Seyahat İzin Evrakı tertip edilecek. Seyahat İzin Evrakı tertip edilenler 30 gün süresince gittikleri şehirlerde kalmaları temel olacak. Çay müstahsillerinin erişimini sağlayacaklar 72 saat içinde geri dönebilecek.

İZİN MÜRACAATI KABUL EDİLENLERE SMS İLE BİLGİLENDİRME YAPILACAK

İzin müracaatları kabul edilenlerin rastgele bir dokümana gerek kalmaksızın kısa ileti servisi SMS ile bilgilendirme yapılacak. Onaylanan Seyahat İzin Evrakları yapılacak teftişlerde zorunlu hakimiyetlerin sağlanabilmesi ve zorunlu koordinasyonun sağlaması emeliyle eş zamanlı olarak gidecekleri şehirlerin valiliklerine ve genel kolluk ünitelerinin bilgi tabanlarına da iletilecek.

Seyahat İzin Evrakı tertip edilen çay üreticiler,19 Mayıs Salı günü saat 24.00’dan itibarençay hasatı yapacağıİleseyahat edebilecek.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.