DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 18°C
Parçalı Bulutlu

Devlet Bahçeli, erken seçim ve darbe söylentilerine çok sert tepki gösterdi

Milliyetçi Hareket Partisi lideri Devlet Bahçeli erken tercih ve darbe rivayetleriyle alakalı “Türk halkı gaddar ve demokrasi karşılarına asla izin etmeyecek, zamanında yapılacak tercihlerde bu çürükleri sandığın dibini yollayacaktır. Ulusal istemi yok sayan işbirlikçi etraflar, “bir biçimde” lafıyla ateşle oynamaktadır” dedi.

02.05.2020 18:21
158
A+
A-

Milliyetçi Hareket Partisi Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli, “3 Mayıs Milliyetçiler Günü” dolayısıyla bir ileti yayımladı.

Küresel salgın yarıyılında, ulusal şuurun muhkem ve saygın bir uyanışı olan 3 Mayıs 1944 Milliyetçiler Günü’nün algı edildiğini belirten Bahçeli, Türk milliyetçiliğinin cemiyetselleşmesinin, ilerleyen senelerde kitleselleşip politik bir harekete dönüşerek kabuk değiştirmesinin 76 sene evvelki hadiselerin müessir sonuçlarından birisi olarak değerlendirilmesi gerektiğini kaydoldu. Bahçeli, “Milliyetçilik mahiyeti haysiyetiyle halkın özlemlerini temel alan, tarih ve kültür potasından tecelli edip, bu suretle kaynaşma ve kucaklaşma hususiyetlerini sistematik ve disiplinli bir düşünce kalıbına döken bir dünya fikri, huzur, refah ve beraber hayata ruhudur. Türk halkı aleyhine projelendirilip seri ve sistemli biçimde telkin edilen kara propagandalara Türk milliyetçiliği kıymeti ne olursa olsun inançla set ve sur sürüklemiştir” ifadelerini kullandı.

“TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİ GELECEĞİN BÜYÜK TÜRKİYE’SİNİN MÜELLİFİDİR”

Türk milliyetçiliğinin varlığı ve vakarının, Türk ulusunun ortaya çıkışıyla tarih sahnesindeki yerini aldığını belirten Bahçeli, “Bu kapsamda diyebiliriz ki, milliyetçiliğin 19’uncu asrın mahsulü olduğunu iddia ve ifade eden uyduruk batı tezlerinin bizim nazarımızda haysiyet ve inandırıcılığı kesinlikle yoktur. Pek çok ülkenin korkunç bir salgınla pençeleştiği bir zaman aralığında milliyetçilik tasvir ve ibrazı yapılan yeni bir dünyanın anahtarı; sulh, huzur, güvenlik ve ekonomik gelişmişliğin reel ve emin güvenceyidir. Türk milliyetçiliği geleceğin büyük Türkiye’sinin, yüksek Türk ülküsünün mimarı ve müellifidir. Milliyetçilik varsa işgale isteyenler, hıyanete taşeronluk yapanlar, PKK’ya ve FETÖ’ye refakatçilikle iftihar etenler günü geldiğinde tarih sahnesinden silinip gideceklerdir. Türklüğün varoluşuyla beraber nice kahramanın yaktığı istiklal meşalesi 3 Mayıs 1944’ün sisli etrafında daha da kuvvetlenmiş, çok şükür Milliyetçi Hareket Partisi’nin doğum ve doğruluş müjdesi olmuştur” söylemesinde bulundu.

“‘BİR BİÇİMDE’ LAFIYLA ATEŞLE OYNAMAKTADIR”

Bahçeli, milliyetçiliğin demokrasiyle aynılığının derin izlerini, bütün bağımsızlık ve hürriyetle birlikteliğinin ispat ve kararlarını 1940’lı senelerin keder dolu sayfalarında görmek muhtemel olduğunu vurgulayarak, “Bugünlerde demokrasi dışı arayışlarını saklamayan, sandıkta bulamadıklarını caddelerden devşirmeye çalışan harap politikacıların, sefih sponsorlarının ağızlarından düşürmedikleri demokrasi elbette sahte ve sanaldır. Bunların laf ve söylemeleri sadece demagojiden ibarettir. Müstebit kafalar, halka tepeden bakan anti demokratik amaçlar, ulusal istemi yok sayan işbirlikçi etraflar, ‘bir biçimde’ lafıyla ateşle oynamaktadır. Bu şuursuzların dünü karmaşık, bugünü zifiri karanlıktır. Türk halkı bu gaddar ve demokrasi karşılarına asla izin etmeyecek, zamanında yapılacak tercihlerde bu çürükleri sandığın dibini yollayacaktır. Türk milliyetçiliği geçmişte nasıl haksızlığa ve hıyanete direnmişse, günümüzde benzerini şevkle, coşkuyla, imanla ifa etmektedir” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.